Aşkale Çimento
Hakkında

Aşkale Çimento’nun temelleri 1968 yılında atıldı. 1971 yılında, Erzurum’un Aşkale ilçesinde bir kamu teşekkülü olarak faaliyetine başladı ve 1993 yılında özelleştirme yolu ile ERÇİMSAN Holding tarafından satın alındı. Şirket aradan geçen zaman içerisinde Trabzon, Van, Gümüşhane, Erzincan ve Samsun’daki çimento fabrikaları ile sektörde önemli bir oyuncu haline geldi.  Şirketin; Erzurum-Ilıca, Erzurum-Yakutiye, Ağrı, Aşkale, Trabzon, Trabzon-Beşikdüzü, Giresun-Tirebolu, Van-Edremit, Samsun Canik hazır beton tesisleri bulunmaktadır.

Aşkale Çimento, 1993 yılındaki özelleştirme ile birlikte hem yatırımlarda hem de pazar payının genişletilmesi noktasında atılımda bulunmuş, geniş dağıtım ağı sayesinde müşterilerinin ürün ve hizmet ihtiyaçlarını zamanında karşılamayı başarmıştır.

Aşkale Çimento; iş mükemmelliği anlayışıyla tüm paydaşları için değer üreten, insan odaklı, güvenilir ve çevreye saygılı, değişmeyen etik değerlere sahip, bulunduğu sektörlerde lider, sürdürülebilir büyüyen bir dünya şirketidir.

Tarihçemiz

Yönetim Kurulu
Üyelerimiz

Lütfü Yücelik
Yönetim Kurulu Başkanı
Naci Er
Yönetim Kurulu Üyesi
Nihat Çağlar
Yönetim Kurulu Üyesi
Yavuz Saatcioğlu
Yönetim Kurulu Üyesi
Fatih Yücelik
Yönetim Kurulu Üyesi

Yöneticilerimiz

Fatih Yücelik
İcra Kurulu Başkanı (CEO)
Emrah Özdemir
Kurumsal Risk Yönetim ve Denetim Komitesi Başkanı
Doç. Dr. Burak Kürkçü
Strateji, İnsan Kaynakları ve Kurumsal İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı
Cuma Teke
Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı
Efkan Hayati Eroğlu
Teknik Genel Müdür Yardımcısı

ŞİRKET BİLGİLERİ

Mersis Numarası: 0092000417500075

Ticaret Sicil Numarası: AŞKALE-126/7849

Ticari Ünvanı: AŞKALE ÇİMENTO SANAYİ TÜRKANONİM ŞİRKETİ

Merkez: YEŞİLOVA MH. ÇİMENTO FABRİKASI KÜME EVLERI NO:3 AŞKALE/ERZURUM

Taahhüt Edilen Sermaye Miktarı: 315.000.000,00 TL

Vizyonumuz

Tüm paydaşlarımızla birlikte çıktığımız üretim yolculuğumuzda, işimizi geleceğe, bir sonraki adıma taşıyacak vizyonumuz:

Operasyonel mükemmellik anlayışıyla, tüm paydaşlarımız için değer üreten, insan odaklı, güvenilir ve çevreye saygılı, değişmeyen etik değerlere sahip, bulunduğumuz sektörlerde lider, sürdürülebilir büyüyen bir dünya şirketi olmak.

Stratejilerimiz

  • İş Mükemmelliği;İş süreçlerimizde uzun vadeli, gerçekçi planlama ile çalışır, yüksek performansla en iyi sonucu hedefleriz.
  • İnsana Yatırım ve Sürdürülebilirlik;Çalışanlarımızın, bilgi ve yetkinliklerini geliştirmek için insana yatırım yaparız. Gelecek nesillere bırakacağımız dünyanın sorumluluğunu taşır, sürdürülebilir çevresel, sosyal ve etik değerler benimseriz.
  • Karlı Büyüme;Bize göre kârlı büyümenin en temel unsurları pazar dinamiklerini iyi takip etmek ve tüm paydaşlarımız için değer yaratmaktır.
  • İnovasyon Dijitalizasyon;Tüm paydaşlarımıza sunduğumuz yenilikçi ürün ve çözümlerle değer yaratmaya odaklanırız.
  • Nakit Yönetimi; Değişen ekonomik koşullar ve kriz dönemleri gibi zorlu süreçleri yönetebilmek için tüm ticari faaliyetlerimizin odağına nakit yönetimini alırız.