Hizmetlerimiz

Aşkale Çimento Grubu, kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliğinin yanı sıra enerji başlıklarında oluşturduğu yönetim sistemleriyle uluslararası standartlarda hizmet vermektedir. İhracattan, liman hizmetlerine, satış öncesi ve sonrası desteğine kadar geniş bir hizmet yelpazesi bulunan Aşkale Çimento Grubu için, müşterilerinin ihtiyaçları her zaman odak noktasındadır.

İhracat

Aşkale Çimento Grubu, Türkiye'deki 5’i entegre olmak üzere, 7 fabrikasından çimento/klinker üretimi yapmaktadır. Kavçim fabrikasından Karadeniz, Avrupa, Batı Afrika, Latin Amerika ve Amerika'ya deniz yoluyla, Trabzon, Gümüşhane, Aşkale fabrikalarından ve Hopa terminalinden ise, Gürcistan'a karayolu ile çimento ve klinker ihraç etmektedir. Denizyolu ihracatında, Samsun, Trabzon ve Gemlik limanlarını kullanılmaktadır. İhracat operasyonları, ürün ve hizmet kalitesinden ödün vermeden, müşteri beklentilerini ön planda tutarak, en hızlı yükleme oranları ile yapılmaktadır.

Aşkale Çimento Grubu’nun ihraç ürünleri arasında;

  • CEM I 42,5R
  • CEM I 52,5N
  • CM II / A-L 42,5R
  • CEM IV / B-P 32,5R - SR
  • Klinker yer almaktadır.

Müşteri tercihi ve pazarın gerekliliği doğrultusunda, Sülfata Dayanıklı (SRC- Sulphate Resisting Cement), Düşük Alkali (Low Alkali Cement) ve Düşük Kromlu (CrVI- Low Chromium Cement) çimento özel üretimleri de yapılmaktadır.

Aşkale
Teknik

Aşkale Çimento olarak kurmuş olduğumuz Aşkale Teknik Hizmetler ekibimiz ve laboratuvarlarımız, satış bölgelerimizde ürünlerimizin satış öncesi ve sonrası performansları ile bileşenlerin uyumunu takip ederek, müşterilerimize katma değer yaratacak tavsiyelerde bulunmaktadır.

Aşkale Teknik bünyesindeki hazır beton laboratuvarımızda taze beton deneyleri, sertleşmiş beton deneyleri, agrega deneyleri, katkı performans deneyleri ve reçete optimizasyon çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca müşterilerimizin kalite personellerine, ihtiyaç duydukları her konuda laboratuvarlarımızda uygulamalı eğitim verilmektedir.

Liman
Hizmetleri

Aşkale Çimento için stratejik öneme sahip olan Hopa Limanı Dolum Tesisi, pazar payının güçlenmesinde önemli bir kilometre taşı olarak görülmektedir.

Her biri 1.400 ton kapasiteye sahip olan 5 adet silo, çimento ve kül stoklama imkânı sağlayan tesiste, saatte 150 ton yükleme yapabilen 2 adet dökme hattı da bulunuyor.

Atık
Yönetimi

Aşkale Çimento Grubu, fabrika ve tesislerinde oluşan atıkların tekrardan ekonomiye kazandırılması ve çevreye zarar vermeden enerji geri kazanımının sağlanması için çalışmaktadır. Bu kapsamda, “Atık Yakma ve Beraber Yakma İzinleri” alınarak, toplanan atıklardan enerji geri kazanımı elde edilmekte ve fosil yakıt (kömür) kullanımından tasarruf sağlanmaktadır. Öte yandan, alternatif hammadde kullanımı ile başka sanayilerden kaynaklanan atıklar bertaraf edilerek doğaya katkı sağlanmaktadır.